Baza je ažurirana 30.03.2026. zaključno sa NN 12/26  EU 2024/2679

 

Pristupanje sadržaju

REPUBLIKA HRVATSKA

OPĆINSKI SUD U SPLITU

Kzd-29/2024-12

Gundulićeva 27, Split

U  I M E  R E P U B L I K E  H R V A T S K E

P R E S U D A

Općinski sud u Splitu, u vijeću sastavljenom od sutkinje Jadranke Luketin, kao predsjednice vijeća, te sudaca porotnika Snježane Lelas i Zdravka Bosančića, kao članova vijeća, uz sudjelovanje Anele Krolo, kao zapisničarke, u kaznenom postupku protiv okrivljenog BF zbog kaznenog djela protiv spolnog zlostavljanja i iskorištavanja djece - iskorištavanjem djece za pornografiju - djelo opisano u čl. 163. st. 2. u svezi sa st. 1. Kaznenog zakona ("Narodne novine" broj: 125/11, 144/12, 56/15, 61/15, 101/17, 118/18, 84/21, dalje u tekstu: Kazneni zakon), a kažnjivo po čl. 163. st. 2. istog Zakona, temeljem optužnice ODO-a Split pod poslovnim brojem KOz-DO-77/2023 od 06. lipnja 2023. , nakon javno održane i zaključene rasprave u prisustvu okrivljenog BF, njegove braniteljice Ane Jadrić, odvjetnice u Splitu te i zamjenice ODO-a Split DF, a objavljene dana 3. lipnja 2025.

p r e s u d i o  j e

OKRIVLJENI: BF, OIB: [osobni identifikacijski broj], sin B i pok. D, rođene P, rođenog **.**.1999. u Splitu, s prebivalištem na adresi [adresa],  pismen  sa završenom komercijalnom školom, djelatnik, zaposlen,  bez  imovine,  lošeg  imovnog stanja, neoženjen, bez djece, neosuđivan

k r i v  j e

I. što je u razdoblju od mjeseca srpnja 2021. do 10. veljače 2023., u nakani neovlaštenog pristupanja i držanja fotografija, videozapisa i animacija pornografskog sadržaja djece, svjestan da prikazuju djecu u seksualno eksplicitnom ponašanju i njihove spolne organe, koristeći svoj mobilni telefon marke "Samsung GSM SM-A725F" u više navrata učitao fotografije, videozapise i animacije koji prikazuju djecu različite dobi u spolno eksplicitnom ponašanju i koje prikazuju njihove spolne organe, pa je tako pretragom naznačenog mobilnog telefona kojeg koristi pronađeno 64 videozapisa, 38 fotografija i 94 animacije sa sadržajem pornografije, od čega se veći dio odnosi na dječju pornografiju,

dakle, pribavio za sebe i posjedovao dječju pornografiju te joj svjesno pristupao putem informacijsko komunikacijskih tehnologija,

K z

d - 2 9 / 2 0 2 4 - 1 2

II. čime je počinio kazneno djelo protiv spolnog zlostavljanja i iskorištavanja djece - iskorištavanjem djece za pornografiju - djelo opisano u čl. 163. st. 2. u svezi sa st. 1. Kaznenog zakona ("Narodne novine" broj: 125/11, 144/12, 56/15, 61/15, 101/17, 118/18, 84/21, dalje u tekstu: Kazneni zakon), a kažnjivo po čl. 163. st. 2. istog Zakona.

III. Stoga se, na temelju čl. 163 st. 2. KZ/11., okrivljenik BF

o s u đ u j e

na kaznu zatvora u trajanju od 1 (jedne) godine 6 (šest) mjeseci

IV. Potom se, na temelju čl. 57. KZ/11, okrivljeniku izriče

DJELOMIČNA UVJETNA OSUDA

na način da će okrivljeni BF dio kazne zatvora na koju je osuđen u trajanju od 6 (šest) mjeseci IZVRŠITI, dok preostali dio kazne zatvora u trajanju od 1 (jedne) godine NEĆE BITI IZVRŠEN ako isti u roku od 3 (tri) godine po pravomoćnosti ove presude ne počini novo kazneno djelo, s time da vrijeme provjeravanja iz uvjetovanog dijela kazne ne teče za vrijeme izdržavanja neuvjetovanog dijela kazne.

V. Temeljem čl. 163. st. 4. KZ/11 od okrivljenog BF trajno se oduzimaju 64 videozapisa, 38 fotografija i 94 animacije sa sadržajem pornografije, od čega se veći dio odnosi na dječju pornografiju, a koji će se po pravomoćnosti presude uništiti.

VI. Temeljem čl. 163. st. 4. KZ/11 u svezi sa čl. 79. KZ/11 od okrivljenog BF trajno se oduzima mobitel "Samsung GSM SM-A725F" koji je od okrivljenika oduzet potvrdom o privremenom oduzimanju predmeta Službe općeg kriminaliteta broj: 00086037 od 10. veljače 2023. (list spisa 4), a koji će se po pravomoćnosti presude uništiti.

VII. Na temelju članka 148., a u svezi članka 145. stavka 1. i 2. toč. 6. ZKP/08. okrivljenik BF dužan je nadoknaditi troškove kaznenog postupka u ukupnom iznosu od 100,00 EUR-a (sto eura), a koji predstavlja paušalni trošak.

Obrazloženje

1. Općinsko državno odvjetništvo u Splitu podiglo je pred ovim sudom optužnicu posl.br. KOz-DO-77/2023 od 06. lipnja 2023. protiv okrivljenog BF zbog kaznenog djela protiv spolnog zlostavljanja i iskorištavanja djece - iskorištavanjem djece za pornografiju - djelo opisano u čl. 163. st. 2. u svezi sa st. 1. Kaznenog zakona ("Narodne novine" broj: 125/11, 144/12, 56/15, 61/15, 101/17, 118/18, 84/21, dalje u tekstu: Kazneni zakon), a kažnjivo po čl. 163. st. 2. istog Zakona.

2. Glavna rasprava je održana i zaključena 3. lipnja 2025. Stranke se nisu odrekle vijeća, a na raspravi je bila prisutna i braniteljica po službenoj dužnosti Ana Jadrić.

K z

d - 2 9 / 2 0 2 4 - 1 2

3. Pozvan da se izjasni kakav stav zauzima prema optužnici okrivljeni BF je naveo je kako ne priznaje kazneno djelo iz optužnice te da se ne osjeća krivim. Bez obzira na poricanje kaznenog djela, svoju obranu je htio dati na početku dokaznog postupka.

4. Prilikom iznošenja prve rečenice svoje obrane pred sudom okrivljeni je odmah naveo kako je prije ulaska u samu sudnicu razgovarao sa svojom braniteljicom te da joj je rekao, a ona da to može to potvrditi, da je on ovaj inkriminiran sadržaj iz optužnice skidao sa interneta, ali da je skidao samo crtiće te da nije znao da bi to predstavljalo kazneno djelo. Po njemu su to bili samo crtići, tzv. anime – japanski crtići.

Nakon ovako postavljene obrane, sud je prekinuo iznošenje iste te se uz pomoć sudskog informatičara samom okrivljenom i sudskom vijeću, zamjenici ODO- a Split i braniteljici predočili DVD sadržaji sa sadržajem pretrage mobitela koji je bio oduzet od strane okrivljenog (list 33 i 34).

Nakon što je sudski informatičar pustio gore spomenute sadržaje, a isti bili vidljivi na računalu cijeloj sudnici, okrivljeni je sjedeći na klupi okrenuo glavu te naveo kako to nije sadržaj kojeg je on imao tj. posjedovao. Naglo je okrenuo glavu i kazao da ne želi to gledati jer mu se gadi i muka mu je. Pored toga navodi da u svakom slučaju razlikuje vlasništvo i posjed. I dalje uporno tvrdi da je prebacio crtiće, animacije, a što se tiče videozapisa sa seksualno eksplicitnim sadržajem maloljetnih osoba, da nije bio svjestan da bi bilo protupravno. Tvrdi da nije znao da se radi o kaznenom djelu. Spominje svoju sestru te iskazuje da je možda i ona gledala, ne zna... Navodi da je ona koristila njegov mobitel. Navodi sud da može pozvati njegovu sestru u svojstvu svjedoka kako bi dala neki iskaz po ovom pitanju. Nakon što je primio na znanje da je njegova sestra privilegirana svjedokinja te nakon što je i sam iskazao da se pred Županijskim sudom u Splitu vodi postupak gdje bi ona bila oštećena kaznenim djelom, prestao je o tome govoriti. Tvrdi samo da je postupak je u tijeku i nije završen, nije donesena odluka.

Tvrdi kako je zaposlen u firmi BOJA MONT d.o.o.. Radi uglavnom građevinske poslove zajedno sa ocem. Mjesečno može zaraditi oko 3.000,00 – 4.000,00 eura. Trenutačno terenski radi na Malom Drveniku pa ima smještaj tamo. Kada je u Splitu onda da živi s ocem na adresi koju je rekao.

U Drveniku živi i njegova sestra, živi otac B i mlađi brat L. Oni da žive skupa, a on živim odvojeno.

Na kraju obrane je rekao kako je prebacio crtiće, a kako bi se ovaj drugi sadržaj pronađen pretragom našao u njegovom posjedu iskreno kaže da ne zna. U svakom slučaju točno je da je on vlasnik mobitela, a njime su se koristili i drugi članovi obitelji.

Tvrdi da mu je žao što su se ovakve snimke našle na njegovom mobitelu. Nakon gore izrečenog, okrivljeni je bio pozvan pred raspravni stol da pogleda tzv. anime i nakon što je vidio sadržaj svega prikazanog, i na pitanje suda da li anime koje je skinuo sa interneta po njemu imaju seksualno eksplicitni sadržaj, odgovorio je da imaju, ali da nije on to crtao niti objavljivao nego je samo posjedovao na svom mobitelu i gledao.

5. U dokaznom postupku na raspravi pregledane su i pročitane: potvrda o privremenom oduzimanju predmeta Službe općeg kriminaliteta broj: 00086037 od 10. veljače 2023. (list spisa 4), zapisnik o privremenom oduzimanju predmeta Službe općeg kriminaliteta broj: 511-12-09-K-126/23 od 10. veljače 2023. (list spisa 5), zapisnik o pretrazi pokretne stvari i bankovnog sefa Službe općeg kriminaliteta

K z

d - 2 9 / 2 0 2 4 - 1 2

broj: 511-12-09-K-126/23 od 04. ožujka 2023. (list spisa 16-18), zapisnik o pretrazi pokretne stvari i bankovnog sefa Službe općeg kriminaliteta broj: 511-12-09-K- 126/23 od 08. ožujka 2023. (list spisa 19-21), izvješće o pretrazi Kriminalističko- obavještajne službe broj: 511-12-20-23-20 od 03. ožujka 2023. (list spisa 22), izvješće o pretrazi Kriminalističko-obavještajne službe broj: 511-12-20-23-24 od 08. ožujka 2023. (list spisa 23), izvješće o pretrazi Službe općeg kriminaliteta broj: 511- 12-09-K-126/23 (list spisa 24), pregledani su DVDi sa sadržajem pretrage (list 33 i 34 spisa), zapisnik o ispitivanju okrivljenika BF zajedno sa DVD snimkom od 17. svibnja 2023. (list spisa 26-29 i 35)

6. Na pročitanu dokumentaciju stranke nisu imale primjedbi te su stranke bile pozvane na stavljanje daljnjih dokaznih prijedloga za nastavak dokaznog postupka, a kojih prijedloga nije bilo ni od optužbe ni od obrane.

7. Na kraju dokaznog postupka pročitano je uvjerenje iz kaznene evidencije za okrivljenika BF od 2. svibnja 2025. (list 89).

8. Nakon provedenog dokaznog postupka sud smatra dokazanim da je okrivljeni počinio kazneno djelo koje mu se stavlja na teret.

9. Sud drži važnim napomenuti kako je okrivljeni bio ponajprije ispitan temeljem čl. 208. a ZKP/08 pred policijskim službenikom PUSD – Službe općeg kriminaliteta te da je iskoristio svoje zakonsko pravo i branio se šutnjom.

10. Iz potvrde o privremenom oduzimanju predmeta PUSD – Službe općeg kriminaliteta 00086037 od 10. veljače 2023. (list 4) proizlazi da je potvrdom o privremenom oduzimanju predmeta, a temeljem čl. 261. st. 1. ZKP/08 od BF oduzet 1 mobitel marke "Samsung GSM SM A-725F". Samu potvrdu kao i zapisnik (bez naloga, list 5) potpisao je upravo okrivljeni BF. Sama dokazna radnja privremenog oduzimanja predmeta (bez naloga) je dovršena dana 10. veljače 2023. te iz samog zapisnika proizlazi da nikakve primjedbe nije bilo na samu dokaznu radnju.

11. Iz gore iznesenih činjenica, jasno proizlazi da je sporni mobitel na kojem je naknadno pronađen inkriminirani sadržaj oduzet od okrivljenika a prilikom tih radnji, maloprije opisanih, okrivljeni nije imao nikakve primjedbe, niti na potvrdu niti na zapisnik (list 5-6).

12. Ovim sud hoće kazati da se prilikom oduzimanja mobitela sa naknadno utvrđenim spornim sadržajem u njemu okrivljeni nije protivio činjenici da se mobitel oduzima od njega, da je sukladno rečenom bio njegov i u njegovom posjedu, a iz čega se da zaključiti da bi neosnovan bio dio obrane kada kazuje da se radi o oduzetom mobitelu koji je koristio ne samo on, nego i vrlo moguće njegova sestra ili pak i drugi članovi obitelji.

13. Također iz spisa jasno proizlazi da je Županijski sud u Splitu po sucu istrage u predmetu posl.br. Kir-t-75/23 naložio službenicima policije izvršiti pretragu pokretne stvari i to ovog spomenutog mobilnog uređaja "Samsung GSM SM A- 725F" kao i s njim pripadajućih računa na internetu kojim se koristio BF. Iz spisa također proizlazi da postoji izjava o neprisustvovanju pretrazi pokretne stvari gdje upravo okrivljeni, a tada osumnjičenik BF jasno izražava svoj

K z

d - 2 9 / 2 0 2 4 - 1 2

stav da ne želi i neće prisustvovati pretrazi mobitela, a koja pretraga je određena nalogom suca istrage Županijskog suda u Splitu od 2. ožujka 2023. Iz izjave proizlazi da je dopustio da službenici policije, osobe specijalizirane za forenzičku informatiku same bez njegovog prisustva i bez njegovog branitelja izvrše pretragu pokretne stvari.

14. Iz spisa je razvidno kako je Županijski sud u Splitu po sucu istrage ponovno dana 4. ožujka 2023. naložio pretragu mobilnog uređaja iste marke s razlogom što se odmah uočilo da sam mobitel ima visoki stupanj pohranjenih podataka te službenici policije nisu mogli u roku jednog dana učiniti pretragu mobitela.

15. Ponovno želimo istaknuti kako sa datumom 4. ožujka 2023. postoji izjava (list 13) kojom je tada osumnjičenik BF izjavio da ponovno da ne želi prisustvovati pretrazi po novo određenom nalogu suca istrage iako je bilo jasno naznačeno gdje će ista nastaviti i gdje će biti obavljene radnje. Isti je, a to proizlazi iz izjave koju je vlastoručno popisao, bio upoznat sa načinom obavljanja pretrage pa je ponovno odbio da nazoči istoj.

16. Iz gore iznesenih činjenica koje nedvojbeno proizlaze iz spisa, vidljivo je da je okrivljeni dobrovoljno predao mobitel, bio upoznat sa radnjama koje treba očekivati i koje će se napraviti, jasno proizlazi da ga je policija zvala da može nadgledati ili biti prisutan pretrazi, ali on se ponaša na način kao da se to njega ne tiče, da nema pojma zbog čega bi trebala uslijediti pretraga. Ispada kao da se ne pita o čemu je riječ, ali takvo njegovo ponašanje sudu djeluje beskrajno naivno, manipulativno i po mišljenju suda ukazuje na prethodno saznanje što bi se moglo naći pretragom. Bez obzira što je bio upoznat zbog čega se oduzima i što se treba pregledati te da postoji jasan nalog suca Županijskog suda u Splitu okrivljenik se oglušuje, a ne radi se o osobi ispod 14 godina koja nije kazneno odgovorna nego pak o odraslom muškarcu koji ima 25 godina.

Stoga sud drži da se ili nije snašao u smislu što bi rekao, a može se zaključiti da se i plašio sadržaja iako njegova obrana je svedena na to da hoće dokazati da je nevin, bez obzira što je posjedovao tzv. anime za koje je i sam u sudnici kazao da se radi o sadržajima dječje pornografije da zapravo je imao samo to, a da o drugim sadržajima nije ništa znao.

17. Nadalje, u spisu postoji izvješće o pretrazi mobilnog uređaja "Samsung" GSM SM A-725F. kojeg je koristio okrivljeni i koja je završena 7. ožujka 2023 , a iz samog izvješća PUSD Službe općeg kriminaliteta (list 24) proizlazi kako su zaista temeljem naloga Županijskog suda u Splitu od 4. ožujka 2023. policijski službenici kriminalno obaviještajne službe izvršili pretragu mobilnog uređaja "Samsung" GSM SM A-725F. te sadržaj izuzeli na DVD Blue Ray disk. Analizom podataka dobivenih pretragom koju su izvršili policijski službenici Odjela maloljetničke delikvencije i kriminaliteta na štetu mladeži i obitelji izdvojili 64 videozapisa, 38 fotografija i 94 animacije koji prikazuju spolno iskorištavanja i zlostave djeteta "dječju pornografiju" te je taj sadržaj izdvojen na DVD koji su dostavili sudu i koji prileži spisu i koji je pregledan na raspravi.

18. Drugim riječima, konačno nikakve dvojbe nema da su pretragom mobitela optuženika pronađeni sadržaji koji prikazuju djecu u seksualno eksplicitnom ponašanju.

K z

d - 2 9 / 2 0 2 4 - 1 2

19. Sudu u konkretnom slučaju nije bio potreban informatički vještak niti njegov nalaz i mišljenje jer pregledom na raspravi upravo ovakvog sadržaja svaka osoba može jasno raspoznati da se radi o materijalima dječje pornografije, odnosno jasno su vidljive fotografije, videozapisi i animacije koji prikazuju djecu različite dobi u seksualno eksplicitnom ponašanju i koje prikazuju njihove spolne organe te je takvom pretragom mobitela kojeg je koristio okrivljeni pronađeno upravo navedenih 64 videozapisa, 38 fotografija i 94 animacije sa sadržajem pornografije od čega se veći dio odnosi na dječju pornografiju.

20. Sve gore izneseno, proizlazi iz neposrednog opažanja i zaključivanja suda prvog stupnja bez obzira na obranu okrivljenog kako bi samo tzv. anime bile sadržaj koji je pregledavao i posjedovao jer takvu obranu ovaj sud ne prihvaća, odnosno obranu sud drži neutemeljenom i takvom koja ide za time da se u cijelosti više manje izbjegne kaznenopravna odgovornost za sve one radnje te tvrdimo da nema govora o izostanku elementa bića kaznenog djela za koje je optužen te da je njegova obrana u tom smjeru u cijelosti promašena. Uostalom sam okrivljenik u obrani ne poriče da je pristupao sadržaju koji bi se odnosio samo za crtiće gdje bi bila prikazana djeca pa je više nego teško povjerovati da je to jedan jedini dio onoga što ga je zanimalo i čemu je pristupao.

21. Uostalom kazneno djelo iz čl. 163. st. 2. KZ/11 tj. kazneno djelo protiv spolnog zlostavljanja i iskorištavanja djece - iskorištavanjem djece za pornografiju, navodi da će se kazniti svatko tko neovlašteno snima, proizvodi, nudi, čini dostupnim, distribuira, širi, uvozi, izvozi, pribavlja za sebe ili dugoga, prodaje, daje, prikazuje ili posjeduje dječju pornografiju ili joj svjesno pristupa putem informacijsko komunikacijsko informacijskih tehnologija.

22. Držimo stoga da je kazneno odgovoran te da se zaista ponašao onako kako je to ponajprije navedeno u optužnici, a naknadno sada i u izreci ove presude. Zbog svega ga je sud proglasio krivim.

23. Kaznenopravna odgovornost je nedvojbena. Po mišljenju suda isti je bio ubrojiv počinitelj i uostalom da je drugačije i on sam ili obrana bi problematizirala njegovu ubrojivost. Stoga držimo da su zadovoljeni svi elementi za njegovo kažnjavanje tj. određivanje jedne od kaznenopravnih sankcija koje su ponuđene kaznenim zakonodavstvom.

24. Sud je ponajprije morao pronaći sve okolnosti na strani okrivljenika koji imaju utjecaja da kazna bude lakša ili blaža.

24.1. Od olakotnih okolnosti na strani okrivljenika sud je cijenio njegovu relativno mladu životnu dob, korektno držanje pred sudom, ali također njegovu neosuđivanost. Od otegotnih okolnosti trebalo je cijeniti poduže vremensko razdoblje u kojem je isti u svoj mobilni uređaj učitavao sadržaj dječje pornografije, potpunu nekritičnost prema vlastitom postupanju kao i činjenicu da je unatoč formalnoj neosuđivanosti u tijeku kazneni postupak zbog teškog kaznenog djela protiv spolne slobode pa bi to sve ujedinjeno moglo ukazivati bar za sada na sklonost istog činjenju istog ili sličnih kaznenih djela.

K z

d - 2 9 / 2 0 2 4 - 1 2

25. Sud je stoga istoga temeljem čl. 163. st. 2. KZ/11 odlučio osuditi na kaznu zatvora u trajanju od 1 (jedne) godine 6 (šest) mjeseci nakon čega je istome na temelju čl. 57. KZ/11, izrečena djelomična uvjetna osuda na način da će okrivljeni BF dio kazne zatvora na koju je osuđen u trajanju od 6 (šest) mjeseci izvršiti, dok preostali dio kazne zatvora u trajanju od 1 (jedne) godine neće biti izvršen ako isti u roku od 3 (tri) godine po pravomoćnosti ove presude ne počini novo kazneno djelo, s time da vrijeme provjeravanja iz uvjetovanog dijela kazne ne teče za vrijeme izdržavanja neuvjetovanog dijela kazne.

25.1. S obzirom na strukturu kaznenog djela te i činjenicu da je u zakonu predviđena za ovo kazneno djelo kazna zatvora od jedne do deset godina, sud je držao da isti zaista zaslužuje kaznu zatvora kao vrstu kaznenopravne sankcije, no međutim početno je osuđen na kaznu zatvora u trajanju od 1 (jedne) godine 6 (šest) mjeseci, ali s obzirom na činjenicu da dosada nije osuđivana osoba sud se odlučio istome izreći djelomičnu uvjetnu osudu gdje držimo da bi trebao izvršiti 6 mjeseci zatvorske kazne, a ostatak kazne od 1 godine ne bi trebao izvršiti ako isti u roku od 3 (tri) godine po pravomoćnosti ove presude ne počini novo kazneno djelo. Držimo da bi se izvršenjem kazne zatvora od 6 mjeseci i dugim rokom kušnje u trajanju od 3 godine moglo na istoga preventivno djelovati da se ubuduće suzdrži od činjenja bilo kakvog djela, a naročito kaznenih djela za koje je i osuđen. Držimo da će se ovakvom vrstom kaznenopravne sankcije ostvariti svrha ne samo specijalne nego i generalne prevencije, a na koji princip nas obvezuje kazneno zakonodavstvo.

26. Temeljem čl. 163. st. 4. KZ/11 od okrivljenog BF trajno se oduzimaju 64 videozapisa, 38 fotografija i 94 animacije sa sadržajem pornografije, od čega se veći dio odnosi na dječju pornografiju, a koji će se po pravomoćnosti presude uništiti.

27. Temeljem čl. 163. st. 4. KZ/11 u svezi sa čl. 79. KZ/11 od okrivljenog BF trajno se oduzima mobitel "Samsung GSM SM-A725F" koji je od okrivljenika oduzet potvrdom o privremenom oduzimanju predmeta Službe općeg kriminaliteta broj: 00086037 od 10. veljače 2023. (list spisa 4), a koji će se po pravomoćnosti presude uništiti.

28. Na temelju članka 148., a u svezi članka 145. stavka 1. i 2. toč. 6. ZKP/08. okrivljenik BF dužan je nadoknaditi troškove kaznenog postupka u ukupnom iznosu od 100,00 EUR-a (sto eura), a koji predstavlja paušalni trošak

29. Slijedom navedenog, odlučeno je kao u izreci ove presude.

Split, 3. lipnja 2025.

PREDSJEDNICA VIJEĆA

JADRANKA LUKETIN

UPUTA O PRAVNOM LIJEKU: Protiv ove presude stranke mogu izjaviti žalbu u roku od 15 dana od dana primitka pismenog otpravka iste. Žalba se podnosi putem ovog suda u 3 primjerka, a o žalbi odlučuje Županijski sud.

K z

d - 2 9 / 2 0 2 4 - 1 2

DNA:

1. Okrivljeniku BF

2. Braniteljici Ani Jadrić

3. ODO-u Split

4. PUSD – po pravomoćnosti

5. U spis

Za pristup ovom sadržaju morate biti prijavljeni te imati aktivnu pretplatu